Špatné hry


Hry, které se mi líbí máte možnost shlédnout v sekci "Games". V tomto článku bych se chtěl vyjádřit ke hrám, které se mi vůbec nelíbí a nečekejte tedy, že se jim budu někdy věnovat na mých stránkách.
:)

Sportovní:
Fotbal, hokej, baseball, skateboard, olympiády, "Figure Skating: Michelle Kwang" - simulátor krasobruslení, :) atd...
Buď jsem tak negramotný, nebo prostě předělávat fotbal a hokej na počítačovou hru je totální debilita. Ano já se občas rád podívám v televizi na hokej, nebo fotbal o to tady nejde, že bych byl odpůrcem těchto sportů - to ne, ale tak debilní ovládání se prostě nedá. Ve stručnosti: u těchto her existují 2 druhy ovládání  1.) Hráč, kterého ovládáte je vybírán automaticky a to vždycky ten, který je nejblíže k míči. Což je totálně nesmyslné. Když běháte za soupeřem, který má míč (držíte šipku doprava) a najednou se vepředu objeví váš hráč, tak automat přepne na něj, ale než si toho všimnete, jak držíte šipku doprava, tak ten nový hráč utíká chvíli směrem od míče, tudíž automat přepne na dalšího, co je k míči blíž - a samozřejmě na druhé straně. No jo, ale vy už zatím pustíte šipku doprava a zmáčknete šipku doleva tudíž ten třetí hráč utíká zase někam dohajzlu!!! A takhle stále dokola... :(   2.) Hráče, se kterým hrajete si vybíráte sami - u tohoto systému je to prakticky to samé a ještě navíc musíte klofat do jiné klávesy na přepínání hráčů. Paradoxně jsou tyto hry zejména u nás v ČR jedny z nejoblíbenějších. :(  Mám takový nápad, že by se tyto hry udělaly jako doomovky (pohled z vlastních očí) a ostatní hráče by ovládal počítač - no nebyla by to paráda!!! :)

RPG:
Diablo, Baldur´s Gate, Planescape Torment, Darkstone, Revenant, Might & Magic, Nox, včetně těch on-line, jako jsou: Asheron´s Call, Ultima, Everquest, ...
Na první pohled (30 minut hry) vypadají tyhle hry docela pěkně (to vypadají snad všechny hry na světě, až na pár výjimek, :) ale nakonec jde o samé chození všelijakými chodbami a mlácení kostlivců a podobné havěti. Sem tam si loknutí nějakého lektvaru na uzdravení. Proboha koho tohle baví?! Jakési sbírání zkušenostních bodů za zabití nepřátel a za plnění nějakých úkolů a rozdělování těchto bodů do statistiky postavy - ješiš co je to za ptákovinu?!! Že vás to baví?! :) Podle mě jsou tyhle hry prostě jakýsi hybrid prachsprosté střílečky. :) Mě to prostě připadá totálně o ničem klikat myší na ty potvory, co se rojí okolo postavičky - co klik to sek mečem. Co se týče on-line RPG je to to samé, akorát s lidskými spoluhráči. Tyhle hry by se daly použít spíše jako graficky zajímavý pokec - nic víc, nic míň.

3D Realtime strategie:
Earth 2150, Battlezone, Braveheart, Dogs of War, Starship Troopers, Ground Control, atd...
Odmítám snahy všech výrobců poctivých 2D strategií předělávat teď do tak módního, ale hnusného 3D. Ve strategiích musí mít člověk pořádný přehled alespoň kde je sever a kde jih. Což při stylu kamery ve 3D (hép sem - hép tam) je totálně nemožné.

Tombraiderovky:
Sága Tomb Raiderů, Rune, Shadowman, ODT, MDK, Indiana Jones 3D, Heavy Metal: FAKK 2, Legacy of Kain: Soul Reaver, Star Wars®: Phantom Meance™, (tento název je majetkem firmy Lucas Arts a kopírovat se může pouze se souhlasem Lucas Arts corp. :) ) Outcast, ...
Mě se prostě tento pohled ve hře nelíbí. U doomovek (pohled z vlastních očí) se člověk s tou postavou sžije, protože vše vidí vlastníma očima, ale u her typu TR mi připadá, jako bych byl duch, ktrý za někým pořád chodí a ovládá ho dálkovým ovládáním. Když se třeba míří na nějaký cíl, tak to dá tolik práce, protože postava je sledována pod určitým úhlem, cíl je také pod určitým úhlem a člověk aby zaměřoval jak magor - zlatej Doom!!! Architektura levelů v těchto hrách zrovna nevyniká (rozplizlé textury, všechno hranaté, atd... ).

Adventury typu Atlantis:
Atlantis, Myst, ...
Jediné, co se na tom dá, je velmi hezká grafika, ale herní stránka věci - nuda, nuda, nuda...

Bezduché střílečky:
Expendable, Tyrian, ...
Nevím proč v dnešní době, kdy je tolik parádních her ztrácet čas s takovými hovadinami, které jsou dobré tak akorát na odvaření klávesy pro střelbu. Tento styl her měl již dávno zaniknout.

Vesmírné simulátory:
Freespace, Homeworld, Tachyon, X-Beyond the Frontier, Frontier, X-Tension, Privateer, Allegiance, ...
To samé jako předchozí.

Nebudu se zde rozepisovat o dětských hrách (Croc, Rayman, Asterix, ...) - prostě bída.

Existuje ještě mnoho všelijakých nesmyslů, ale zrovna si na žádné nemohu vzpomenout. Tak s přáním: "Ať se Vám tyhle hry zdaleka vyhnou!!!" končím tohle pojednání. :)

Váš Mrakoplash