Twin Mirror

Oficiální stránky
Výrobce Dontnod/ Bandai Namco (Francie)
Datum vydání 2020
Hodnocení (8)/10
Plná Steam (Nejdříve je hra 1 rok k dispozici jen na Epic Store).
Recenze Bonusweb, Tiscali Games a Zing.
Návod Není.
Update Hra se updatuje sama přes Steam.
Čeština Už se na ní pracuje.
Multiplayer Ne.
Editor Ne.
Kompatibilita s Windows XP Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


 
 
 


Hru ještě nemám k dispozici - recenze není kompletní!
Recenze:

Autoři skvělé adventury Life is Strange, Dontnod Entertainment, ve spolupráci s Bandai Namco vytvořili novou adventuru, která opět slibuje netradiční adventurní zážitek. Videotrailer. Hlavním hrdinou je Sam (33 let), který přijede do rodného městečka Basswood (Západní Virginie... asi opět fiktivní město - Google nic nenašel :) ) na pohřeb svého dobrého přítele a začnou se mu dít podivné věci. V hotelu se ráno probudí se zakrvácenou košilí, ale nic si nepamatuje. Navíc je Sam ještě v depresi z těžkého rozchodu se svou ženou. Hra opět nabízí i rozhodnutí, které mají mít vliv na další dění ve hře a na vztahy ostatních postav k vám. Jedná se v podstatě o detektivku, kde hledáte důkazy a poté přepnete do speciálního grafického režimu (ty divné světy ze screenshotů a trailerů hry), kde si jaksi podle důkazů rekonstruujete události, jak se asi odehrávaly. Navíc máte takové alter ego, které vám bude do všeho kecat.
Plusy:
Já prostě Dontnodu věřím, že dokážou dělat excelentní adventury. Sice mají na triku i hry Remember Me a Vampyr, které se mi nějak nelíbí, ale to nejsou adventury, ale akce. Adventury prostě evidentně dělat umí, což dokázali právě na Life is Strange.
Mínusy:
V traileru je i bojová scéna, kde Sam vede pěstní souboj s nějakou průhlednou osobou. Doufejme, že ta scéna bude jen animačka a nebudeme ty souboje ovládat jako hráči. Adventura má být adventura s pohodovým ovládáním a ne akční rubačka! Pamatujme na Vampyra!
Nějak mi není jasný z gameplaye ten speciální režim, kde si rekonstruujete události. K čemu jsou ty dlouhé, zbytečné, zdržující procházky po dorůstajících skálách, dorůstajících, nebo průhledných zdí domu a podobně? Jen to zdržuje a rozptyluje... Dle recenzí tyhle douhé zdržující pasáže vadí nejen mě.
Hra je první rok od vydání (1.12.2020) k dostání jen a pouze na Epic Store a ne na Steamu, nebo GoGu.