Heavy Rain

Oficiální stránky
Výrobce Quantic Dream.
Datum vydání Playstation: 2010

PC verze vyjde: 24.6.2019
Hodnocení (9)/10
Plná Epic Store (už je k dispozici i demo!)
Recenze Bonusweb, Tiscali Games a Zing (vše Playstation verze).
Návod YouTube.
Update Hra se updatuje sama přes Epic.
Čeština Není.
Multiplayer Ne.
Editor Ne.
Kompatibilita s Windows XP Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK (64 bit)
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OKHru jsem "hrál" :) celou zatím jen na YouTube. Je sice již na PC k dispozici i demo, ale to jsem nezkoušel.
Recenze:

Dříve exkluzivně jen Playstation hra konečně vyjde i na PC. Bohužel ne na Steamu, nebo GoGu, ale jen na kontroverzním Epic Store (někde jsem se dočetl, že se jedná o časovou exkluzivitu a časem by se měla objevit i jinde). Nu což, už jsem tam byl nucen koupit některé díly The Walking Dead, tak ten účet alepoň využiju. :) Jedná se o adventuru se skvělým příběhem. Hrajete střídavě za 4 postavy: Ethana Marse (otce šťastné rodiny, architekta), agenta FBI Normana Jaydena, novinářku Madison Paige a soukromého detektiva Scotta Shelbyho. V kůži všech čtyř postav budete pátrat po záhadném vrahovi, který nechává na místě činu skládačku origami. Podle toho taky dostal svou přezdívku "origami killer". Nejprve hrajete za Ethana, což je v podstatě hlavní postava. Ethanova rodinka se dvěma dětmi žije šťastně do té doby, než při rutinní nákupní akci nevletí jeden ze synů pod auto a zemře. Poté se Ethanovi zhroutí svět. Rozvede se s ním žena a druhého syna mají ve střídavé péči. Pak origami killer unese i jeho druhého syna... Co si pak Ethan vytrpí, aby ho našel a zachránil, ani nechtějte vědět. :) Příběh je opravdu hóóódně povedený a napínavý. Váš postup hrou je nelineární. Čeká vás (stejně jako třeba v Life is Strange) celá řada rozhodnutí, jež budou mít následky na další děj. Je to docela temná detektivka se zkoumáním stop, rozhovorů a v neposlední řadě i akcí, jež probíhají za pomoci quick time eventů. Bohužel. :( Ale myslím, že to snad nebude tak obtížné. Hra má asi 6 hodin a 40 minut.
Plusy:
Excelentní příběh, který vás doslova vcucne a budete napnutí jako struny, jak to dopadne. :) Závěrečné odhalení, kdo je vrahem, je velice překvapivé, ale nebojte, nebudu vás spoilovat. :)
Oproti předchozímu počinu od stejných vývojářů - adventuře Fahrenheit je to doslova mílový skok v grafice. Vypadá hodně fotorealisticky!
Hru jsem pořídil jen za 9,9 euro a to ještě v předobjednávce. Výborně Epic Store! :)
Mínusy:
Hra používá v akčních scénách quick time eventy - v určitých chvílích se na obrazovce objeví klávesa, kterou musíte rychle zmáčknout. Nevypadá to ale tak hrzně, jako v předchozím počinu vývojářů - adventuře Fahrenheit, kterýžto jsem kvůli těmhle příšernostem prostě vzdal, i když se mi jinak líbil. Veliká škoda té hry!!! :(
Na rozdíl od hry Beyond Two Souls, která má stejný osud (stejný vývojář, dříve jen Playstation - teď i na PC), nemá hra bohužel oficiální české titulky.
Ovládání:
U PC předpokládám:
W, S, A a D - pohyb.
Shift - běh.
Q, E, případně další klávesy - quick time eventy.
Cheaty:
Nemám.