Tom Clancy's Ghost ReconGhost Recon: Advanced Warfighter

- Pokračování je(dle mého názoru) velké zklamání a nedoporučuji ho. Nepřehledné městské prostředí, mizerné ovládání a hnusná grafika.


Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

- Drobně upravené to samé jako předchozí.


Ghost Recon: Future Soldier

- Pokračování o vojácích budoucnosti rovněž nebrat. Futuristické střílečky nemám rád.


Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
Tom Clancy's Ghost Recon

Oficiální stránky Nejsou
Výrobce Red Storm Ent
Datum vydání 2001
Hodnocení 7/10
Plná gog.com, nebo Steam
Recenze Level 12/2001, z Tiscali Games a z Bonuswebu
Návod Abecedaher
Update Není
Čeština Ne
Multiplayer Ano
Editor Ano
Kompatibilita s Windows XP OK (Na GOG je jen základní hra bez datadisků. Datadisky na CD do ní nelze doinstalovat, protože jejich instalátor GOG hru v systému nevidí a odmítá se spustit. Návod, jak upravit registry, aby hru viděl a nainstaloval se (v angličtině).)
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK (Na GOG je jen základní hra bez datadisků. Datadisky na CD do ní nelze doinstalovat, protože jejich instalátor GOG hru v systému nevidí a odmítá se spustit. Návod, jak upravit registry, aby hru viděl a nainstaloval se (v angličtině).)
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK (Na GOG je jen základní hra bez datadisků. Datadisky na CD do ní nelze doinstalovat, protože jejich instalátor GOG hru v systému nevidí a odmítá se spustit. Návod, jak upravit registry, aby hru viděl a nainstaloval se (v angličtině).)


Recenze:
Další simulátor speciálních protiteroristických komand od tvůrců série Rainbow Six, odehrávající se převážně ve venkovních prostorách na území bývalého Sovětského svazu. V Rusku se totiž k moci dostali nějací zlí lidé, kteří chtějí obnovit SSSR. Čeká na vás 15 misí. Tato hra prakticky přebírá principy série Rainbow Six a tak si můžete načrtnout cesty pro jednotlivé týmy a dávat jim různé příkazy. Kromě kampaně si můžete vyzkoušet i 7 tréninkových misí, nebo si 15 misí z kampaně plus 1 multiplayerovou (Castle) vyzkoušet znovu ve 3 režimech: Mise, Firefight a Recon. Mapy mají v posledních dvou režimech jiné názvy, ale jedná se o ty samé mapy z kampaně.
Multiplayer:
Multiplayer se dá hrát po místní síti LAN, nebo po internetu. Integrovaný prohlížeč serverů v menu hry už není funkční a hraje se přes ubi.com (instaluje se spolu se hrou). Hrají se tři typy her: Solo (deathmatch), Team (týmový deathmatch) a Coop. Solo lze hrát na 15 mapách z kampaně + 6 multiplayerových a 1 tréninkové v herních režimech: Hamburger Hill, Last Man a Sharpshooter. Team na stejných mapách v režimech: Hamburger Hill, Last Man a SAR. Coop na 15 + 1 v režimech: Firefight, Recon a Mission. V době mého testování (r. 2009) bylo online asi 15 hráčů. Herní browser je ovšem dost nepřehledný, protože pořádně nedetekuje verze her a tak jsou vypsány všechny dohromady i s datadisky a mody, ale vy nutnost nainstalovaného modu poznáte, až se pokusíte připojit. Je tedy dobré nainstalovat hlavně tři mody, co se teď nejvíce hrají: HX5 Red Sun, Dark Angel v4.9 a The Sum of all Fears map pack. Správa modů je v hlavním menu/ Options/ Mods - zde můžete mody aktivovat, deaktivovat a nastavovat jim prioritu. Více o modech. Jinak co se týče samotného hraní MP, tak se to hraje celkem dobře i když grafika už vypadá dost zastarale. :) Pokud se připojíte k nějaké hře, tak je dost nepříjemné, že musíte čekat, než aktuální hra doběhne a během toho civíte na obrazovce s informacemi o hře. Do módu sledování hry z očí jiného hráče vás to totiž pustí, až si nějakou hru odehrajete a jste mrtví.
Plusy:
Docela intuitivní ovládání vašich skupin na malém plánku během akce. Možnost přepínat se do jednotlivých členů skupin. Editor misí, který se spouští souborem "igor.exe" v adresáři hry (ne na CD). 
Mínusy:
Na dnešní dobu už dost ubohá grafika. Po instalaci updatu v1.4 na holou verzi hry (bez datadisků) hra odmítá originální CD v mechanice. Nezbylo mi tedy nic jiného, než si sehnat no CD crack. Tento problém neeliminuje ani instalace datadisku Desert Siege, který vyžaduje při hraní v mechanice CD původní hry. Problém je vyřešen až u druhého datadisku Island Thunder, kde lze hrát s datadiskovým CD v mechanice. I když možná je to celé problém jen mé nestandartní, bundlované verze hry. Jako je u série Rainbow Six zvykem, tak vaši svěřenci jaksi neumějí skákat a tak, když narazíte v terénu na malou vyvýšeninu, máte smůlu. Pokud je takovou překážkou nějaký 30 cm vysoký šutr vypadá tato skutečnost poněkud divně. Nějak mi nejsou jasné druhy chování týmů. Například jsem nechal jednu skupinku čekat za šutrem a dal jí režim, který byl okomentovaný hlasovou hláškou "No fire" (nestřílet) a přepnul jsem se do jiné skupiny, abych provedl obchvat nepřátelského tábora z druhé strany. Předchozí skupina začala samozřejmě okamžitě střílet na blízké nepřátele. :( A poněkud stupidní fakt, že například sedící vrtulník, který máte zničit položením nálože, nemůžete rozstřelit protitankovou střelou. :(


Datadisky:
Desert Siege
(2002, CD, recenze: z Bonuswebu, cheaty: všechny charaktery a mise.): Datadisk Desert Siege vás pro změnu zavede do afrického konfliktu mezi Etiopií a Eritreou. Tam je k dispozici 8 misí v kampani. Opět si můžete zkoušet mise z kampaně v režimech: mise, Firefight a Recon. Multiplayer se hraje stejně jako původní hra. Ve všech režimech Solo, Team i Coop je 13 nových map a v režimu Team přibyly dva nové módy: Domination a Siege. I když je v datadisku jenom 8 misí, tak tyto jsou docela kvalitní. Například se tady objevují i nepřátelé jedoucí a střílející po vás z Jeepu (alespoň teda pokud si dobře vzpomínám, tak v původní hře byly pouze tanky :) ). Pokud na hru použijete update v1.4, tak si musíte pořád sehnat no CD crack - viz. mínusy původní hry. Dost hardwarově náročná grafika - Desert Siege jsem hrál na Celeronu 400@500, 128 MB SDRAM a GeForce 3 Ti 200 (jádro bylo dokonce o 10 MHz přetaktováno :) ) a i v 640x480x16 s minimálními detaily to někdy škubalo - je to možné???

Island Thunder (2002, CD, recenze: z Bonuswebu): S druhým datadiskem Island Thunder se vydáme na Kubu, kde se po smrti Fidela Castra dostane k moci nějaký narkomafiánský boss a vy ho samozřejmě máte sejmout (respektive zajmout, ale až v poslední misi :) ). To vše v nové kampani o 8 misích. Dále je možné opět všechny mise z kampaně (+10 samostatných) hrát znovu v režimech: Firefight, Recon a novém režimu Defend. Multiplayer se hraje stejně jako v předešlých verzích hry. Ve všech režimech: Solo, Team i Coop přibylo 13 nových map. Režim Solo má dva nové módy: Behemoth a Cat and Mouse. Režim Coop má taky nový režim, jako v singleplayeru s názvem Defend. Mise jsou také docela povedené a grafiku si vychutnáte například na pláži - no řeknu vám v té misi si připadáte jak na dovolené s Fischerem (nebýt těch otravných protivníků že ano :) ). Problém s nekompatibilitou originálního CD po instalaci updatu v1.4 konečně vyřešen (viz. předchozí mínusy). Mám takový pocit, že to dělala i původní hra, ale tady to je docela děs. Velice často se stává, že vystřelíte a nic!!! Zaměřovač evidentně míří přesně na nepřítele, ozve se rána a vypadá to jako byste vystřelili slepým nábojem. Docela vysoká obtížnost způsobená zejména tím, že jak postupujete a za kopečkem se objeví jenom hlavička nepřítele dívajícího se směrem k vám, tak po vás okamžitě začne střílet. Je mi líto, ale uhlídat v pásmu 180 stupňů vynořující se nepřátelské hlavičky v tak nepřehledném terénu někde v lese se prostě nedá.Mody:
HX5: red Sun: download: Mod obsahující 8 misí dlouhou kampaň odehrávající se v Kurdistánu. Dále přidává 200 nových zbraní, 10 typů vojáků, 10 nových map (já napočítal 30, ale to bude asi včetně denních/nočních variant původních map), 8 režimů Coop (Assault, Rambo, Demo run, Firefight 85/200, Interrogation, Pow Rescue a Recon HX), 3 režimy Solo (Behemoth HX, DM a Riot), 4 režimy Team (CTF, Siege HX, Pow Rescue a Riot) a další věci. Pokud budete chtít dneska hrát multiplayer Ghost Reconu po internetu, tak je na řadě serverů tento mod vyžadován.
Dark Angel v4.9: download: Mod obsahující 2 mise v kampani odehrávající se v Jižní Osetii a Rusku a další věci. Pokud budete chtít dneska hrát multiplayer Ghost Reconu po internetu, tak je na řadě serverů tento mod vyžadován.
The Sum of all Fears Map Pack: download: Předělané mapy ze hry The Sum of All Fears do Ghost Reconu pro multiplayerové hraní. Pokud budete chtít dneska hrát multiplayer Ghost Reconu po internetu, tak je na řadě serverů tento map pack vyžadován.


Ovládání:
W,S,A,D - pohyb.
Myš Levá - střelba, použití zbraní.
Myš Pravá + W - běh.
Kolečko myši - míření.
Z (doporučuji přenastavit na R) - nabít. 
~  - změna zbraně.
Levý Shift - mapa.
X,C - leh, přikrčení, vztyk.
Mezerník - otevření dveří atd...
V - noční vidění.
1, 2, 3 (ne na numpadu) - přepínání do týmů.
Tab nebo Esc (indikace splněných úkolů)- statistika.
Levý Ctrl - příkazy.
F6 - save.
F7 - load.
Pg Up, Pg Down - select ???
4 - všichni stát.
5 - všichni advance.
6 - všichni advance all costs.
7 - všichni krýt.
8 - všichni engage.
9 - všichni suppress.


Cheaty:
Všechny charaktery a mise.

Stiskněte klávesu Enter na NumPadu. Otevře se vám konzole, do níž můžete zadat některý z následujících cheatů:
Potvrdit Entrem a k odstranění konzoly použijte Esc.

Superman - vaše nesmrtelnost
TeamSuperman - nesmrtelnost týmu
Shadow - vaše neviditelnost
TeamShadow - neviditelnost týmu
ammo - neomezená munice
refill - naplnit inventář
autowin - vyhrát misi
chickenrun - granáty se změní v kuřata :)Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

Oficiální stránky
Výrobce Ubisoft Paris
Datum vydání 2017
Hodnocení (8)/10
Plná Steam
Recenze Bonusweb, Tiscali Games a Zing.
Návod Není
Update Hra se updatuje sama přes Steam.
Čeština Titulky
Multiplayer Ano
Editor Nevím
Kompatibilita s Windows XP NE
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


Hru ještě nemám k dispozici - recenze není kompletní!
Recenze:

Po několika slabých dílech vypadá tenhle nový Ghost Recon velice lákavě. Grafika a otevřený svět hodně připomíná Far Cry. Ve hře se podíváme do Bolívie, kde má silnou moc drogový kartel a vy jej máte se svým týmem zničit. Váš tým se skládá ze 4 vojáků US Elite Special Ops. Vývojáři si udělali (stejně jako tvůrci Far Cry) výlet do Bolívie, aby mohli co nejvíce Bolívii převést do virtuálního světa.
Plusy:
Grafika a otevřený svět.
Mínusy:
Už jsem poněkud zlenivěl a nevím, jestli nebude obtížné manipulovat s čtyřčlenným týmem. :) Hra je spíše zaměřena na multiplayer dobře sehraného týmu, takže netuším, jaký bude singl.

Ovládání:
W,S,A,D - pohyb.
Další uvidíme...


Cheaty:
Nemám.