Maniac Mansion 2: Day of the Tentacle Remastered

Oficiální stránky
Výrobce Double Fine Productions
Datum vydání Původní hra: 1993
Remastered: 2016
Hodnocení 8/10
Plná GOG, nebo Steam
Recenze Tiscali Games
Návod Zde.
Update Není
Čeština Dabing na původní hru z roku 1993.
Multiplayer Ne
Editor Ne
Kompatibilita s Windows XP Ne
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OKRecenze:
Další klasická srandovní adventura. Původní hra vyšla už v roce 1993 a tohle je její remaster do lepší grafiky. Zabývat se původní hrou už myslím nemá smysl.
Hra má velice zajímavý koncept, kdy ovládáte 3 postavy najednou v různých časech. Když něco změníte v minulosti, tak se změna projeví v budoucnosti a hra na tom do značné míry staví hratelnost. První postavou, za kterou hrajete, je Bernard, který je klasický ňouma typu "Guybrush Threepwood", který všechno podělá. Druhá postava je Hoagie - obtloustlý flegmatický rocker a třetí je samozřejmě zástupce něžného pohlaví Laverne. :) Není to ale žádná sexbomba, ale... no..., jak ji tak popsat? Prostě vypadá, jako chovanka psychiatrického ústavu. Například její způsob chůze mě dostal do kolen. :) V animaci, kdy chvíli nic neděláte si okusuje nehty. :) Vyloženě sympaťanda, asi jsem se zamiloval. :)
V příběhu se snažíte zachránit svět před zákeřnými Tentacly (chapadly), což jsou takové kuželovité poskakující bytosti. Zlý fialový Tentacl chce totiž ovládnout svět. Vám v záchraně světa pomáhá šílený vědec Dr. Fred. Dr. Fred vás pomocí stroje času pošle do minulosti, ale samozřejmě se přesun nezdaří. Bernard se naštěstí vrátí zpátky do současnosti, ale Hoagie skončí v době vyhlašování nezávislosti USA a Laverne ve futuristické budoucnosti, kdy už Tentaclové ovládají svět. Budete se tedy hlavně snažit (kromě záchrany světa před Tentacly) o návrat obou postav zpět do současnosti. Pohybujete se pořád v rámci jednoho domu v oněch třech časových obdobích. Možná se vám to zdá, jako malý herní prostor, ale dům má hodně místností, že vám bude chvíli trvat, než je všechny projdete a zapamatujete si, kde co je.
Po dokončení hry se vám v menu zpřístupní prohlížení konceptových obrázků a možnost zapnout audio komentáře tvůrců.
Plusy:
Srandy kopec. :)
Velice zajímavý koncept ovládání třech postav najednou v různých časech. Kdykoliv se můžete do jakékoliv přepnout.
Mínusy:
Grafika není moc detailní.
Hra je celkem krátká. No..., ale vzhledem k tomu, že je dost obtížná, kvůli šíleným kombinacím předmětů, vám její hraní bez pomoci návodu asi zabere hodně času. :)
Ovládání:
Levé tlačítko myši - pohyb/ interakce.
Pravé tlačítko myši (na objektu) - menu akcí.
Levý spodní roh obrazovky, nebo kolečko myši, nebo I - inventář.
Shift - zvýraznění aktivních objektů.
F1 - přepínání mezi původní grafikou a remastered grafikou.
A - komentáře autorů.
1, 2, 3, nebo ikony na pravé straně inventáře - přepínání postav.
Cheaty:
Jak spustit minihru "Maniac Mansion" - v podstatě první díl hry z roku 1987 (Celý název hry je totiž Maniac Mansion 2: Day of the Tentacle):
Použijte 5x počítač ve Weird Ediho pokoji.
Nebo:
Přejmenujte soubor maniac.ovl na maniac.exe a spusťte ho.

V remastered verzi stačí počítač použít jednou.

Moje uložené pozice.